Svart, quiltat skinn med CC-logo och axelremskedja i guldfärgad metall, ytterfack på baksidan, innerfack. Märkt "CHANEL MADE IN ITALY" och numrerad. 25 x 15 x 6 cm.
Äkthetskort, dustbag och kartong medföljer.
Avnött. Smärre slitage.
Inköpt hos Chanel i Berlin 2018