Oval corpus med rektangulär mynning. Delvis marmorerad glasmassa med etsad och emaljmålad dekor av bladverk. Signerad Daum Nancy och med Lothringenkors. Höjd 11,5 cm.
Mynning med ett fåtal mindre nagg och en liten ytlig spricka invändigt.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.