Mahogny. Två uppfällbara slag. Svängda ben med dekor av acantus, claw-and-ballfötter. Längd 99, bredd 44-123, höjd 71 cm.
Slitage. Märken. Fläckar. Ställvis blekt. Repor. Delvis lätt maskstungen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10