1352027

matta, rölakan, ca 233,5 x 164-165,5 cm, signerad BD.

Matta, rölakan, ca 233,5 x 164-165,5 cm, signerad bd.

Blekgul botten med stora medaljonger och stiliserade blommor i benvitt och olika bruna nyanser. Bård med stiliserade blommor och trappstegsmedaljonger i benvitt, ljusbrunt och grönmelerat.

Något slitage, smärre fläckar. Några fransar är lite slitna, få saknas.

Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 92

Utropspris
2 500 SEK