Nils Fougstedt, bricka, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1927.
Rund bricka med stiliserade hänklar, spegeln med dekor av mytologiska scener. Diameter inklusive hänklar 30,5 cm.
Slitage, mindre bucklor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10