Bröllopsikon, Ryssland tidigt 1900-tal.

Gudsmoder av Iverskaja och Kristus den Allsmäktige.
Tempera på pannå. Risa, förgylld mässing.
Ikonens storlek 22x17 cm.
Kiotans storlek 60x60 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ställvis omfattande skador. Delar saknas. Senare delar.

Utropspris
800 EUR