Design Möbler
1357338

Børge Mogensen

(Danmark, 1914-1972)
Børge mogensen, byrå och hylla, "øresund", karl andersson & söner, 1960-tal.

Børge Mogensen, byrå och hylla, "Øresund", Karl Andersson & Söner, 1960-tal.

Fanerade med teak. Byrån med fyra draglådor. Hyllan med två hyllplan och en draglåda. Etikettmärkta. Bredd 69, djup 36, höjd 59 cm.

Slitage, märken, repor.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer