Ljusstakar på fyrkantig fot med urnformade ljuspipor. Rikt dekorerade med urnor, bandrosetter, gethuvuden och lagerblad. Höjd 31 cm.
Fyllda fötter. Smärre slitage. otydliga datumstämplar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10