1365231

Ljusstakar, ett par, silver, Georg III-stil, James Deakin & Sons (1882-1932), Sheffield, England.

Ljusstakar, ett par, silver, georg iii-stil, james deakin & sons (1882-1932), sheffield, england.

Ljusstakar på fyrkantig fot med urnformade ljuspipor. Rikt dekorerade med urnor, bandrosetter, gethuvuden och lagerblad. Höjd 31 cm.

Fyllda fötter. Smärre slitage. otydliga datumstämplar.

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer