Design Övrigt
1366007

Bruno Gecchelin, bordslampa, "Perla Table Lamp", Oluce, Italien, formgiven 1980.

Bruno gecchelin, bordslampa, "perla table lamp", oluce, italien, formgiven 1980.

Fot av svartspräcklig marmor, skärmar av frostat glas. En ljuspunkt. Höjd 48 cm.

Skärm med ett nagg. Ej funktionstestad.

Proveniens

Inköpt hos 'Inside' på 1980-talet.

Alexander Johansson
Alexander Johansson
+46 (0) 70 788 84 71

Utropspris
4 000 SEK
Rekommendationer