Anders Pehrson, golvlampor ett par "Stekpannan" Ateljé Lyktan Åhus, 1900-talets senare del.
Lackerad metall, skinn, ställbar skärm, höjd ca 109 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Ej funktionstestad. Bucklor.