1367515

Conrad Mannert, karta, handkolorerat kopparstick, Nürnberg 1817

Conrad mannert, karta, handkolorerat kopparstick, nürnberg 1817.

'Die Erde in Zwey Halbkugeln... Nürnberg bey Christoph Fembo, 1817'. Ca 40,5 x 58,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Sedvanligt mittveck. Smärre fläckar Reva. Lagning.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - L21
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer