Bestående av två soffor, en fåtölj och ett bord. Stomme av bambu och rotting. Lösa dynor i rygg och sits med mönstrad textilklädsel. Soffornas längd 137 - 180, sitthöjd 38, höjd 80 - 83 cm. Fåtöljens bredd 79, sitthöjd 40, höjd 97 cm. Bord med glasskiva. Längd 117, bredd 67, höjd 53 cm.
Slitage. Ställvisa skador på klädsel, ett par knappar sitter löst. Märken.