David Rosén, byrå, "Futura", Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Fanerad med mahogny. Fyra lådor med draghandtag av mässing. Brickmärkt NK A/B Nordiska Kompaniet, 585-012. Bredd 60, djup 40, höjd 74 cm.
Märken. Slitage. Repor. Skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10