Förgylld och bronserad. Ramverk med dkeor i pastellage av snäckformationer. På tredelad fot. Bredd 86, höjd 140 cm.
Dekorbortfall. Skador/sprickor. Senare spegelglas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10