Kaffeservis, 18 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen.
Övervägande halvblonde. Blomsterdekor i blått.
8 assietter, modellnummer 1/180, diameter 17 cm (en andrasortering).
1 sockerskål med hänklar och lock, modellnummer 1/691, höjd 10 cm.
1 gräddkanna, modellnummer 1/521, höjd 8 cm.
8 kaffekoppar med fat, modellnummer 1/713, fatets diameter 13, koppens höjd 5 cm.
Smärre ytslitage. Fotringsnagg på vissa delar.