Emile Gallé, vas, Nancy, Frankrike, omkring år 1900.
Överfång med etsad blomsterdekor. Signerad Gallé. Höjd 10,5 cm.
Smärre slitage. Nagg. Slipad mynning samt fotring.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10