Eneggad klinga med etsad dekor av jaktmotiv. Förgyllt mässingsfäste. Parerstänger i form av hjorthuvuden. Svart läderbalja med mässingsbeslag samt mindre kniv. Längd 54 cm.
Åldersrelaterat slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.