Emile Gallé, vas, glas, jugend, Nancy, Frankrike, tidigt 1900-tal.
Överfång med etsad dekor av bladverk i cerise mot rosa och orange matterad fond, signerad Gallé. Höjd 17,5 cm.
Smärre ytslitage. Mynningsnagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10