Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, vaser, 2 st, signerade med syrapenna G.Nyman Nuutajärvi Notsjö, 1900-talets mitt.

Glas med musch. Höjd 9,5 och 20 cm.

Otydlig signatur. Repor i botten.

Utropspris
300 EUR