Gunnel Nyman, vaser, 2 st, signerade med syrapenna G.Nyman Nuutajärvi Notsjö, 1900-talets mitt.
Glas med musch. Höjd 9,5 och 20 cm.
Otydlig signatur. Repor i botten.