Design Konstglas
1374451

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman, vaser, 2 st, signerade med syrapenna G.Nyman Nuutajärvi Notsjö, 1900-talets mitt.

Glas med musch. Höjd 9,5 och 20 cm.

Otydlig signatur. Repor i botten.

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
300 EUR