Gunnel Nyman, vaser, 2 st, signerade med syrapenna G.Nyman Nuutajärvi Notsjö, 1900-talets mitt.
Glas med musch. Höjd 9,5 och 20 cm.
Otydlig signatur. Repor i botten.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10