Design Möbler
1401124

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, stolar, 4 st, "sjuan", fritz hansen, danmark, 1970-tal.

Arne Jacobsen, stolar, 4 st, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, 1970-tal.

Stoppade stolar med mörkblå textilklädsel. Kromad benställning. Sitthöjd 42, höjd 77 cm.

Slitage. Benställning med ställvisa rostangrepp. Kopp med skada. Senare klädsel. Tryckmärken. Fläckar.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
300 EUR
Rekommendationer