1 matsked 20,2 cm.
11 bordsskedar 17,5 cm.
12 bordsgafflar 17,6 cm.
12 bordsknivar 21,3 cm.
12 smörgåsgafflar 14,5 cm.
13 smörgåsknivar 17,3 cm (en med bucklor).
13 teskedar 13,2 cm.
15 moccaskedar 10,9 cm (varav en slät, utan vågrandsdekoren).
1 kaffesked 12,4 cm.
2 smörknivar 16,5 cm.
1 såssked 18,5 cm.
1 tranchergaffel 25,5 cm (synlig infästning).
1 trancherkniv 27,5 cm.
Total vikt inkl rostfria blad 3401 gram.
Smärre slitage.