Slät med vågbandsdekor. Höjd 18, diameter 12 cm, vikt 392 gram.
Smärre bucklor och slitage. Gravyr under.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10