Ilmari Tapiovaara, "Kiki Lounge Chair", Artek, daterad 2020.
Stomme av svartlackerad metall. Stoppad rygg och sits med grå textilklädsel. Etikettmärkt. Sitthöjd 35, höjd 68 cm.
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.