Design Möbler
1406710

Arne Jacobsen

(Danmark, 1902-1971)
Arne jacobsen, skrivbordsstol, 'sjuan', fritz hansen, danmark, 1980.

Arne Jacobsen, skrivbordsstol, 'Sjuan', Fritz Hansen, Danmark, 1980.

Underrede av kromad metall, på fem hjul. Stoppad rygg och sits med svart skinnklädsel. Justerbar höjd. Etikettmärkt. Sitthöjd 43 - 52, höjd 79 - 88 cm.

Ställvis slitage. Märken. Ställvisa repor.

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Utropspris
8 000 SEK
Rekommendationer