Skåp, Swedish Modern, Reiners Möbelfabrik, Mjölby, 1940-tal.
Fanerat med mahogny. Benställning av bonad björk. Front med dörrpar och bakomvarande hyllplan samt
lådor. Bär tillverkarens märkning. Bredd 81, djup 41, höjd 121 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Mindre märken och fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.