Silver;
Alexander Magnus Lundström, Visby, 1834, med prydnad av fasetterat glas
Magnus Petter Beckstadius, Visby, 1855
Luktdosa som liten ask med förgylld insida, stämplad TS, troligen London
Höjd 1-5,5 cm, total vikt 78 gram (silver)
Bruksslitage. Repor. Skador.