Mulberry, picknickkorg, 1900-talets andra hälft
Flätad korg. Axelrem i canvas och läder. Med inredning. Innehåller 6 koppar och 6 assietter "Willow". 4 st nysilvergafflar, 6 st nysilverskedar, samt 5 knivar. Märkt "Mulberry company made in England. Längd 57, bredd 44, höjd 22 cm.
Smärre slitage. Medföljande filt med skador.