Klädskåp, 1900-talets första hälft, med äldre delar.
Vitmålat klädskåp med profilerat krön. Pardörrar med räfflad dekor och bakomliggande hyllinredning. På kulfötter. Bredd 142, djup 60, höjd 196 cm. Nyckel finns.
Slitage. Senare målning. Färgbortfall. Ställvisa skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.