Heikki Turunen, taklampa, 'Ping Pong', 1970-tal, Orno, Finland.
Röd- och vitlackerad metall. Diameter 21 cm. Sladdens längd 135 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ställvis färgbortfall.