Halsband 18K guld och Lapis lazuli, Franklin Mint, 331/1000 1900-talets andra hälft

Hänge i form av Farao Tutanchamons kröningsskarabé, kedjans längd 46 cm, hängets mått 60x40x22 mm, total vikt ca 153 g, orginalask samt brev från Franklin Mint nr 331 medföljer

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
30 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95