Fodral fanerat med palisander, björk och alm. Intarsiadekor av mödrar och barn symboliserande dagen och natten. Bredd 38,5, djup 8, höjd 38 cm. Pendel finns. Nyckel finns.
Smärre slitage. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.