Skål, sil samt ströare, 7 st, silver, bl a CF Carlman, Stockholm 1919.
Skål Tore Eldh diameter 8,5 cm, sil CF Carlman längd 15,5 cm, 3+1+1 salt/pepparkar i form av små dryckeshorn, samt ett par salt- och pepparkar i form av ekollon. Höjd 4-7 cm.
Total vikt 225 gram.
Smärre bucklor, slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.