Metall med rik reliefdekor. Bas av ek. Detalj av marmor. Märkt med serienummer samt brickmärkt The National Cash Register Co. Bredd 26, djup 41, höjd 54 cm.
Slitage. Märken. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.
Proveniens
Enligt uppgift Nordiska Kompaniet.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.