Syrebetsad furu med dubbla skåpdörrar i över- samt underskåp. Bakomliggande hyllor samt lådor i nederdelen. Bredd 87, djup, 57, höjd 170 cm. Nyckel finns.
Något slitage med vissa repor. Smärre fläckar och Märken.
Skåpet är det faktiska skåpet som är avbildat på katalogbilden.