Herend, ytterfoder, bonbonniere och vas, "Chinese bouquet"-servisdelar, porslin, 1900-talets senare hälft.
Handmålad dekor i grönt, "Apponey Green"
Bonbonjär, modell 6026, diameter 16 cm
Vas, höjd 21 cm
Ytterfoder, modell 7211, höjd 21 cm, diameter 24 cm, bredd 29 cm
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.