Dricksglas, 10+6 och kannor 2 st, bl a Iittala 1900-talets mitt.

Pressglas i diverse färger. Glas höjd 6-8 cm. Kanna höjd 10-16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Tillverkningsrelaterade märken.

Utropspris
250 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17