Kaffeservis, 10 delar, emalj och sterlingsilver, finska kontrollstämplar 1983.
Åtta koppar, kaffekanna och oval bricka. Dekoreard med stenar och emaljerade djur-, fågel- och naturmotiv.
Koppens höjd 8 cm, kaffekannans höjd 22,5 cm, brickans längd 38,5 cm.
Totalvikt 1593 g.
Sedvanligt slitage, smärre emaljskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.