Stomme av betsad bok. Lösa dynor med knapphäftad klädsel av grönt läder. Stämplad Made in Sweden. Sitthöjd 36, längd 144, djup 90 cm.
Slitage. Märken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10