Stomme av mässing behängd med olikslipade glasprismor. 10 ljusarmar för ett ljus vardera, samt elektrifierad för 12 ljuspunkter. Diameter 81, höjd ca 110 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Enstaka nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.