Målade stolar. Genombruten balusterformad ryggbricka med dekor av musselformation. Lösa stoppade sitsar med mönstrad textilklädsel. Kopplade ben. Sitthöjd 44, höjd 90 cm.
Slitage. Märken. Fläckar. Färgbortfall. Ställvisa skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10