Bestående av:
12 kaffekoppar med fat, 1/528 (en kopp andrasortering).
9 assietter, 1/576 (alla andra eller tredjesortering).
5 kaffekoppar med fat, 1/2162.
Sockerskål, 1/244 (locket andrasortering).
Sockerskål, 1/239 (sprickor).
Gräddkanna, 1/60 (nagg).
1 kuvertaskfat, 1/1004 (nagg).
4 kuvertaskfat, 1/ 504 (ett med nagg).
Fat, 1/716 (andrasortering och nagg).
Fat, 1/263 (nagg).
Fat, 1/1022 (nagg)
Fem kaffekoppar 1/2162 medföljer, varav två andrasortering. Karott, Bing & Gröndahl medföljer. Andrasortering. Nagg. Smärre slitage. Smärre fläckar.