Hans Hedberg, vas och skål, starkeldsfajans, Biot, Frankrike, signerade.
Spräcklig glasyr i gult och ljust beige, signerade HHg. Vasens höjd 14, skålens längd 18 cm.
Ställvis krackelerade. Ställvis ytslitage. Märken. Glasyrmistor. Mindre fotringsnagg.