Polykromt glaserade med olika motiv. Signerade med studiohanden, Sweden samt numrerade. Två signerade Jarnestad. Målarsignaturer av Alf Jarnestad och Beth Macdonald. Längd 23,5 x 12 cm.
Krackelyr. Glasyrmistor. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.