Peter de Ru, fotografi signerad a tergo
"Aspudden, 1977". Numrerad 5/15. Pigment print, bildyta 34 x 23 cm. Bladstorlek 40 x 30,5 cm. Oramad.
Obetydligt slitage i marginalerna.
Villa San Michele Capri, Italien, 2012.
Instituto Italiano per gli Filosofici, Neapel, 2012.
Galleri Candido Portinari, Rio de Janeiro, 2012.
Konstnärshuset, Stockholm, 2013.
Italienska Kulturinstitutet, Stockholm, 2014.
Miljömagasinet, 2012.
Li Cittá Dolente exhibition catalogue by San Michele, Lensculture, 2013.