Peter de Ru, fotografi föreställande Christer Strömholm signerad a tergo
"Christer Strömholm i Fox Amphoux med Ivan och Peter", 1987 eller 1989. Silvergelatinfotografi, bildyta 26,5 x 39 cm. Bladstorlek 30,5 x 40 cm. Oramad.
Obetydligt slitage längs bladets ytterkanter, inget på bildytan.
Greger Ulf Nilson & Lars Tunbjörk (red), "IN MEMORY OF HIMSELF; Christer Strömholm
– In the eyes of his beholders", 2006, avbildad.