Jacob Ängman, bestickservis, 13 delar, "Rosenholm", GAB, Eskilstuna, bl.a. 1980.
4 bordsgafflar, längd 17,5 cm.
4 bordsskedar, längd 18 cm.
4 bordsknivar, längd 19,5 cm.
1 smörkniv, längd 16 cm.
Total vikt inklusive rostfria blad 585 gram.
Smärre slitage, ställvisa repor.