Dekor i emaljfärger med varierande motiv.
6 koppar, höjd 4-8 cm.
1 krämkopp med lock, höjd 9 cm.
1 vas, höjd 17 cm.
1 tekanna, höjd 10 cm.
1 tallrik, diameter 22,5 cm.
1 tallrik, Samson, diameter 23 cm.
1 oktogonalt fat med dekor av påfågel, diameter 36,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg. Lagningar. Sprickor.