Konformad på fot med svängda veck. Graverad dekor. Höjd 18 cm, diameter 14 cm. Vikt 373 g.
Slitage, bucklor på fotkanten, vickar något, fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10