Skål, silver, Indien/ Sri Lanka, möjl. tidigt 1900-tal.
Driven och ciselerad dekor med scener av jaktmotiv i medaljonger förenade av lejon och en springande barn. I bottnen graverad buske.
Diameter 26 cm, mynningens diameter 24 cm, höjd 14,5 cm. Vikt 1090 g.
Ostämplat silver.
Bruksslitage på insidan.
Klubbat pris
640
7 341
670
Utropspris
600 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (6 bud)
5 maj 20:55
640 EUR
5 maj 20:55
620 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
5 maj 20:55
580 EUR
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor